Faanes Gjølga endrer navn til Hellvik Hus Inderøy
Tømrerbedriften Faanes Gjølga AS i Kjerknesvågen på Inderøy skiftet sommeren 2020 navn til Hellvik Hus Inderøy AS — men driften fortsetter som før.
Tømrerbedriften Faanes Gjølga AS i Kjerknesvågen på Inderøy skiftet sommeren 2020 navn til Hellvik Hus Inderøy AS — men driften fortsetter som før.
Etter over 20 år som Faanes Gjølga AS valgte tømrerbedriften på Inderøy å skifte navn sommeren 2020. Navneendringen kom etter at tidligere daglig leder Knut Gjølga og medeier Normann Faanes solgte seg ut av bedriften. De tre kollegene Anders Dahl, Erling Tronhus og Stian Vist — som på det tidspunktet eide 10 prosent hver — besluttet å overta selskapet og videreføre driften. Dermed ble det naturlig å gå over til navnet Hellvik Hus Inderøy.
– Vi fortsetter som før og gleder oss til veien videre, sier Anders Dahl, som er ny daglig leder i Hellvik Hus Inderøy.
Dahl og resten av teamet har i en årrekke bygget små og store prosjekter i Innherred- og Fosen-regionen nord for Trondheim, med særlig fokus på eneboliger og fritidsboliger.
– Vi har hatt gleden av å bygge mange unike hus og hytter de siste årene, men det er viktig å understreke at vi er en allsidig tømrerbedrift som også driver med rehabilitering. Vi er underentreprenører på større utbygginger og vi bygger både i privat og offentlig regi. I tillegg har vi egen mureravdeling, sier Dahl.
De gode skussmålene bedriften har opparbeidet seg lokalt har ikke gått ubemerket hen. Under navnet Faanes Gjølga AS ble bedriften kåret til årets forhandler i Hellvik Hus-kjeden i 2018.
– Det er veldig kjekt å se hvordan de har utviklet seg til å bli en meget positiv aktør i sitt nærområde. Utmerkelsen var vel fortjent, sier Mikal Stapnes, kjedesjef i Hellvik Hus.
I tillegg har Dahl og kollegene gjort det godt på Prognosesenterets årlige kundetilfredshetsmålinger.