Velkommen til Hellvik Hus Vest

Vi betjener følgende kommuner:

Askøy, Austevoll, Bergen (Sør), Bømlo, Bjørnafjorden, Eidfjord, Etne, Fitjar, Kvam herad, Kvinnherad, Øygarden, Samnanger, Tysnes, Ullensvang, Ulvik herad, Voss, Førde, Alver, Austrheim, Bergen (Nord), Fedje, Gulen, Høyanger, Masfjorden, Modalen, Osterøy, Samnanger og Vaksdal.

Mandag til fredag: 08:00 -16:00

Om oss

Vi holder til på Straume. Hovedvirksomheten er salg, prosjektering og oppføring av eneboliger, flermannsboliger og fritidsboliger, primært i EAT-markedet (enebolig på andres tomt). Hellvik Hus Vest (tidligere Hellvik Hus Sotra) kan tilby funksjon som ansvarlig søker i søknadsprosess med kommune. Vi er også et sentralt godkjent foretak.

Hellvik Hus Vest holder til i Vestland, og har levert boliger og fritidsboliger i de fleste kommuner i fylket.

Vår kontakt med tiltakshaver starter ofte med et uforpliktende møte eller tomtebefaring, der vi sammen ser på løsninger som kan passe til den enkeltes tomt og boligønsker. Dette skjer i samarbeid med vår boligkonsulent og arkitekt, som er med i prosessen fram til byggetillatelse fra kommunen er mottatt, og det er klart for bygging. Da overtar byggesaksavdelingen. Byggingen starter i vår elementfabrikk der tømrerarbeid utføres av våre egne tømrere. Element blir deretter transportert og montert av håndverkere fra lokalmiljøet som sørger for god kvalitet, og at vi oppnår kort byggetid på byggeplass.

Hellvik Hus-kjedens motto er ”Bygg med glede”, og det er også vårt mål at de som velger oss som samarbeidspartner skal oppleve byggeprosessen som trygg og positiv – fra første møte og fram til huset står ferdig.

Velkommen til oss!

Noe av det vi har bygget:

Hammarsland:

Kvernavika hyttefelt: